Parking PKiN
JAK DOJECHAĆ

Parking PKiN


Opłaty za korzystanie z parkingu

Lokalizacja parkingu

Parking administrowany przez ZPKiN sp. z o.o., usytuowany jest w samym Centrum Warszawy, wokół Pałacu Kultury i Nauki. Lokalizacja Parkingu pozwala na szybkie, bezpośrednie dotarcie do atrakcji Pałacu Kultury, jak również Dworca Centralnego, Śródmieście, Złotych Tarasów, stacji Metra czy innych obiektów usytuowanych w Śródmieściu Stolicy.

Dla Państwa wygody pracujemy całą dobę, także w niedziele i święta. Do dyspozycji korzystających z Parkingu są 4 kasy automatyczne, w tym jedna w holu głównym PKiN. Akceptujemy płatności kartą. Jesteśmy przygotowani na przyjazd samochodów osobowych i busów a także samochodów ciężarowych, autobusów i autokarów. Parking jest niestrzeżony – dozorowany. Do państwa dyspozycji, w trybie pracy ciągłej pozostaje Punkt Obsługi Technicznej, z którym można nawiązać bezpośredni kontakt, bądź uzyskać info za pomocą interkomu, umieszczonego we wszystkich kasach i urządzeniach wjazdowo/wyjazdowych.

Regulaminy:

Regulamin parkingu Plan parkingu

Wjazdy na parking:

Funkcjonują trzy wjazdy od ul. Emilii Plater: pierwszy na wysokości Dworca Centralnego w pobliżu Muzeum Techniki); drugi przy Sali Kongresowej, trzeci przed ul. Świętokrzyską (przy Pałacu Młodzieży). Podczas wjazdu rogatki otwierają się po pobraniu jednorazowego biletu parkingowego lub po przyłożeniu do czytnika stałej karty.

Wyjazdy z parkingu:

Funkcjonują trzy na ul. E. Plater: jeden obok Muzeum Techniki (bliżej Alej Jerozolimskich), jeden obok Sali Kongresowej, jeden obok basenu Pałacu Młodzieży (bliżej ul. Świętokrzyskiej).

Parkingowe kasy automatyczne – 4:

2 od strony ul. Emilii Plater (jedna przy uliczce od Sali Kongresowej do Narodowego Muzeum Techniki i jedna przy drodze z Sali Kongresowej do basenu Pałacu Młodzieży), 1 przy drodze wyjazdowej na ul. Marszałkowską przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki (aktualnie kasa jest usytuowana przy uliczce na wysokości „Kinoteki”) oraz 1 w holu głównym PKiN specjalnie oznakowana, ponieważ przystosowana jest do korzystania z niej przez osoby poruszające się na wózku. Podczas wyjazdu rogatki otwiera opłacony bilet parkingowy lub ważna karta abonamentowa.

Akceptujemy płatności kartą.


POZOSTAŁE INFORMACJE

W Punkcie Obsługi Technicznej można rozmienić pieniądze. Ponadto Biuro Obsługi Klienta posiada w ciągłej sprzedaży okresowe karty parkingowe. Opłaty są pobierane zgodnie z cennikiem, w którym są taryfy: ulgowa i pełnopłatna.

Taryfa ulgowa

Uprawnionymi do korzystania z tej taryfy są:

  • osoby fizyczne i prawne wynajmujące powierzchnie biurowe i użytkowe na terenie zarządzanym przez Spółkę;
  • podmioty wykonujące prace na rzecz Miasta st. Warszawy lub Zarządu PKiN sp. z o.o. przez okres wykonywania tych prac.

Opłaty ulgowe wynoszą dla:

  • a) samochodów osobowych 1 miesiąc* – 250 zł;
  • b) samochodów ciężarowych i autobusów 1 miesiąc* – 600 zł;

Taryfa pełnopłatna

Prawo do zakupienia karty parkingowej posiada każda osoba fizyczna i prawna.

Opłaty normalne wynoszą dla:

  • a) samochodów osobowych 1 miesiąc* – 500 zł
  • b) samochodów ciężarowych i autobusów 1 miesiąc* – 1200 zł
  • Opłata za możliwość postoju na przystanku dla przewoźników linii pasażerskich (dla 1 linii za 1 miesiąc) 1800 zł
  • Opłata manipulacyjna za zgubienie parkingowej karty lub biletu wynosi 120 zł
  • Opłata manipulacyjna za utraconą kartę abonamentową wynosi 180 zł

*  ilość kart abonamentowych jest ograniczona


Biuro Obsługi Klienta znajduje się na poziomie „1” Pałacu w holu windowym. Czynne w poniedziałki w godz. 10:00-16:00, wtorek-piątek w godz. 8:00 – 16:00 (tel. 22 656 63 49,  734 211 190).

Przez 24 godziny czynny jest Punkt Obsługi Technicznej (od strony ul. Emilii Plater przy basenie, tel. 22 656 71 62).

Szczegółowy cennik biletów parkingowych i opłat abonamentowych obowiązujący od 1 czerwca 2022 roku pobrać można pod poniższym linkiem:

Cennik

Zobacz galerię zdjęć

Pałac Kultury i Nauki i automatyczna kasa parkingowa Fot. Jacek Turczyk Pałac Kultury i Nauki i czytnik biletów parkingowych Fot. Jacek Turczyk