Parking PKiN
JAK DOJECHAĆ

Parking PKiN


Opłaty za korzystanie z parkingu

Lokalizacja parkingu

Parking administrowany przez ZPKiN sp. z o.o., usytuowany jest w samym Centrum Warszawy, wokół Pałacu Kultury i Nauki. Lokalizacja Parkingu pozwala na szybkie, bezpośrednie dotarcie do atrakcji Pałacu Kultury, jak również Dworca Centralnego, Śródmieście, Złotych Tarasów, stacji Metra czy innych obiektów usytuowanych w Śródmieściu Stolicy.

Dla Państwa wygody pracujemy całą dobę, także w niedziele i święta. Do dyspozycji korzystających z Parkingu są 4 kasy automatyczne, w tym jedna w holu głównym PKiN. Akceptujemy płatności kartą. Jesteśmy przygotowani na przyjazd samochodów osobowych i busów a także samochodów ciężarowych, autobusów i autokarów. Parking jest niestrzeżony – dozorowany. Do państwa dyspozycji, w trybie pracy ciągłej pozostaje Punkt Obsługi Technicznej, z którym można nawiązać bezpośredni kontakt, bądź uzyskać info za pomocą interkomu, umieszczonego we wszystkich kasach i urządzeniach wjazdowo/wyjazdowych.

Regulaminy:

Regulamin parkingu Plan parkingu

Wjazdy na parking:

Funkcjonują trzy wjazdy od ul. Emilii Plater: pierwszy na wysokości Dworca Centralnego w pobliżu Muzeum Techniki); drugi przy Sali Kongresowej, trzeci przed ul. Świętokrzyską (przy Pałacu Młodzieży) oraz jeden od strony ul. Marszałkowskiej. Podczas wjazdu rogatki otwierają się po pobraniu jednorazowego biletu parkingowego lub po przyłożeniu do czytnika stałej karty.

Wyjazdy z parkingu:

Jeden na ul. Marszałkowską (obok dawnej trybuny); pięć na ul. E. Plater: dwa obok Muzeum Techniki (bliżej Alej Jerozolimskich), jeden obok Sali Kongresowej, dwa obok basenu Pałacu Młodzieży (bliżej ul. Świętokrzyskiej).

Parkingowe kasy automatyczne – 4:

2 od strony ul. Emilii Plater (jedna przy uliczce od Sali Kongresowej do Narodowego Muzeum Techniki i jedna przy drodze z Sali Kongresowej do basenu Pałacu Młodzieży), 1 przy drodze wyjazdowej na ul. Marszałkowską przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki oraz 1 w holu głównym PKiN specjalnie oznakowana, ponieważ przystosowana jest do korzystania z niej przez osoby poruszające się na wózku. Podczas wyjazdu rogatki otwiera opłacony bilet parkingowy lub ważna karta abonamentowa.

Akceptujemy płatności kartą.


POZOSTAŁE INFORMACJE

W Punkcie Obsługi Technicznej można rozmienić pieniądze. Ponadto Biuro Obsługi Klienta posiada w ciągłej sprzedaży okresowe karty parkingowe. Opłaty są pobierane zgodnie z cennikiem, w którym są taryfy: ulgowa i pełnopłatna.

Taryfa ulgowa

Uprawnionymi do korzystania z tej taryfy są:

  • osoby fizyczne i prawne wynajmujące powierzchnie biurowe i użytkowe na terenie zarządzanym przez Spółkę;
  • podmioty wykonujące prace na rzecz Miasta st. Warszawy lub Zarządu PKiN sp. z o.o. przez okres wykonywania tych prac.

Opłaty ulgowe wynoszą dla:

  • a) samochodów osobowych 1 miesiąc* – 250 zł;
  • b) samochodów ciężarowych i autobusów 1 miesiąc* – 600 zł;

Taryfa pełnopłatna

Prawo do zakupienia karty parkingowej posiada każda osoba fizyczna i prawna.

Opłaty normalne wynoszą dla:

  • a) samochodów osobowych 1 miesiąc* – 500 zł
  • b) samochodów ciężarowych i autobusów 1 miesiąc* – 1200 zł
  • Opłata za możliwość postoju na przystanku dla przewoźników linii pasażerskich (dla 1 linii za 1 miesiąc) 1800 zł
  • Opłata manipulacyjna za zgubienie parkingowej karty lub biletu wynosi 120 zł
  • Opłata manipulacyjna za utraconą kartę abonamentową wynosi 180 zł

*  ilość kart abonamentowych jest ograniczona


Biuro Obsługi Klienta znajduje się na poziomie „1” Pałacu w holu windowym. Czynne w poniedziałki w godz. 10:00-16:00, wtorek-piątek w godz. 8:00 – 16:00 (tel. 22 656 63 49,  734 211 190).

Przez 24 godziny czynny jest Punkt Obsługi Technicznej (od strony ul. Emilii Plater przy basenie, tel. 22 656 71 62).

Szczegółowy cennik biletów parkingowych i opłat abonamentowych obowiązujący od 1 czerwca 2022 roku pobrać można pod poniższym linkiem:

Cennik

Zobacz galerię zdjęć

Pałac Kultury i Nauki i automatyczna kasa parkingowa Fot. Jacek Turczyk Pałac Kultury i Nauki i czytnik biletów parkingowych Fot. Jacek Turczyk