WYSTAWA HISTORYCZNYCH EKSPONATÓW PKiN ZNÓW OTWARTA
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

WYSTAWA HISTORYCZNYCH EKSPONATÓW PKiN ZNÓW OTWARTA

WYSTAWA HISTORYCZNYCH EKSPONATÓW PKiN ZNÓW OTWARTA

WYSTAWA HISTORYCZNYCH EKSPONATÓW PKiN ZNÓW OTWARTA

W nowym miejscu – w piwnicach Pałacu Kultury i Nauki rusza jeszcze większa i bogatsza wystawa eksponatów dokumentujących historię tego najwyższego zabytku w Polsce.

DSC_6672Kilkanaście sal z eksponatami, oryginalne dokumenty, 60-letnie fotografie, unikatowe pamiątki oraz wyjątkowe przedmioty – to wszystko zebrane dzięki skrupulatności pracowników PKiN.Niektóre z eksponatów mimo swojego wieku i 60 lat pracy nadal działają. Wciąż wzbogacaną ekspozycję zwiedzać można na poziomie -2 w PKiN. Na wystawie obejrzeć można m. in. historyczne zdjęcia urządzeń akustyczno?symultanicznych zdemontowanych z Sali Kongresowej, skrzynkę cenzora zamontowana na jednym z foteli oraz oryginalną konsolę obsługującą koncerty i konferencje. Na zwiedzających czekają między innymi oryginalne zdjęcia z lat 60tych z koncertów w Pałacu Kultury Jana Kiepury, Marleny Dietrich, Ałły Pugaczowej i Charlesa Aznavoura. Wyeksponowane zostały też szafy elektryczne z zabezpieczeniami z lat 60tych – porcelanowymi  bezpiecznikami i oryginalny stół z czytelni  biblioteki PAN z doświetleniem blatu. Zaaranżowana została sala poświęcona zmianom Sali Warszawskiej, która na początku była Salą Koncertową. Obejrzeć można tu na przykład mównicę z lat siedemdziesiątych oraz oryginalne fotele.

Zwiedzanie muzeum dostępne jest tylko dla uczestników zorganizowanych wycieczek po Pałacu, które ruszają codziennie o godzinie 12:00 i 14:00 oraz grupa dodatkowa w języku angielskim o godz. 13:00.

Zapraszamy!

2 września 2015

Zobacz również

ART FACTOR
ART FACTOR The Pop Legacy in Post-War Italian Art...
KONKURS
KONKURS Zapraszamy do udziału w pisemnym konkursie ofert na najem powierzchni z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni kulturalnej XXX kondygnacji PKiN w Warszawie....
Dzień Sportu Akademickiego
Dzień Sportu Akademickiego 20 września 2022 przed Pałacem Kultury i Nauki...