WYSTAWA HISTORYCZNYCH EKSPONATÓW PKiN ZNÓW OTWARTA
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

WYSTAWA HISTORYCZNYCH EKSPONATÓW PKiN ZNÓW OTWARTA

WYSTAWA HISTORYCZNYCH EKSPONATÓW PKiN ZNÓW OTWARTA

WYSTAWA HISTORYCZNYCH EKSPONATÓW PKiN ZNÓW OTWARTA

W nowym miejscu – w piwnicach Pałacu Kultury i Nauki rusza jeszcze większa i bogatsza wystawa eksponatów dokumentujących historię tego najwyższego zabytku w Polsce.

DSC_6672Kilkanaście sal z eksponatami, oryginalne dokumenty, 60-letnie fotografie, unikatowe pamiątki oraz wyjątkowe przedmioty – to wszystko zebrane dzięki skrupulatności pracowników PKiN.Niektóre z eksponatów mimo swojego wieku i 60 lat pracy nadal działają. Wciąż wzbogacaną ekspozycję zwiedzać można na poziomie -2 w PKiN. Na wystawie obejrzeć można m. in. historyczne zdjęcia urządzeń akustyczno?symultanicznych zdemontowanych z Sali Kongresowej, skrzynkę cenzora zamontowana na jednym z foteli oraz oryginalną konsolę obsługującą koncerty i konferencje. Na zwiedzających czekają między innymi oryginalne zdjęcia z lat 60tych z koncertów w Pałacu Kultury Jana Kiepury, Marleny Dietrich, Ałły Pugaczowej i Charlesa Aznavoura. Wyeksponowane zostały też szafy elektryczne z zabezpieczeniami z lat 60tych – porcelanowymi  bezpiecznikami i oryginalny stół z czytelni  biblioteki PAN z doświetleniem blatu. Zaaranżowana została sala poświęcona zmianom Sali Warszawskiej, która na początku była Salą Koncertową. Obejrzeć można tu na przykład mównicę z lat siedemdziesiątych oraz oryginalne fotele.

Zwiedzanie muzeum dostępne jest tylko dla uczestników zorganizowanych wycieczek po Pałacu, które ruszają codziennie o godzinie 12:00 i 14:00 oraz grupa dodatkowa w języku angielskim o godz. 13:00.

Zapraszamy!

2 września 2015

Zobacz również

GŁOSUJ NA WARSZAWĘ
GŁOSUJ NA WARSZAWĘ https://glosujnawarszawe.pl/ codziennie do 10 lutego 2023!...
XIII WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2023
XIII WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2023 21, 22 stycznia 2023 w godzinach 10:00-17:00...
WYSTAWA GŁÓWNA NARODOWEGO MUZEUM TECHNIKI
WYSTAWA GŁÓWNA NARODOWEGO MUZEUM TECHNIKI Wielkie otwarcie w weekend: 17-18 grudnia w godzinach 9:00 – 19:00....