WYSTAWA Displaced. 12 stories from Ukraine.
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

WYSTAWA Displaced. 12 stories from Ukraine.

WYSTAWA Displaced. 12 stories from Ukraine.

WYSTAWA Displaced. 12 stories from Ukraine.

Wystawa “Displaced.12 Stories from Ukraine” składa się z serii portretów autorstwa Sergiya Sarakhanova oraz osobistych historii bohaterów. Ekspozycja przedstawia historie 12 osób oraz ich rodzin przesiedlonych wewnętrznie na Ukrainie. W wyniku konfliktu we wschodniej Ukrainie oraz nielegalnej aneksji Krymu ludzie ci zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i rozpoczęcia życia od zera w nowym miejscu. Każde zdjęcie to unikatowe doświadczenie, odkrywanie historii jednej z milionów przesiedlonych osób, które musiały zmierzyć się z ponadprzeciętnymi trudnościami.

Organizatorami wystawy „Displaced. 12 Stories from Ukraine” jest Ambasada Brytyjska w Kijowie oraz organizacja pozarządowa Stabilization Support Services. Ekspozycja gościła w ostatnich miesiącach w najważniejszych stolicach europejskich: Londynie, Berlinie, Brukseli, Paryżu, Rzymie, a także w Radzie Europy w lutym 2017 r.

Wystawę będzie można oglądać przed Pałacem Kultury i Nauki do 22 marca.

Zobacz również

KONKURS
KONKURS Zapraszamy do udziału w pisemnym konkursie ofert na najem powierzchni z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni kulturalnej XXX kondygnacji PKiN w Warszawie....
Dzień Sportu Akademickiego
Dzień Sportu Akademickiego 20 września 2022 przed Pałacem Kultury i Nauki...
ART FACTOR
ART FACTOR The Pop Legacy in Post-War Italian Art...