„TINDARO” Igora Mitoraja na Placu Centralnym
,,…Rzeźby na ulicy likwidują bariery psychologiczne, bo nie trzeba zaplanować sobie wizyty w muzeum, oraz bariery materialne, bo nie trzeba płacić za bilet…” – Igor Mitoraj
Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o. z radością informuje, że monumentalna rzeźba „Tindaro” autorstwa Igora Mitoraja zagości na Placu Centralnym przed Pałacem Kultury i Nauki – w samym sercu Nowego Centrum Warszawy.
Rzeźba „Tindaro”, zakupiona i czasowo użyczona przez NOHO Investment, stanie się nowym punktem odniesienia dla mieszkańców i turystów, wzbogacając artystyczny krajobraz przestrzeni publicznej w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki.
„Plac Centralny i jego otoczenie to dziś serce Nowego Centrum Warszawy – miejsca, w którym współczesna architektura, kultura i historia miasta spotykają się na nowo. Pojawienie się rzeźby Igora Mitoraja przed Pałacem Kultury i Nauki symbolicznie otwiera tę przestrzeń na dialog ze sztuką i na mieszkańców” – podkreśla Katarzyna Osowiecka Prezes Zarządu Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o.
Wspólna inicjatywa Zarządu Pałacu Kultury i Nauki i NOHO Investment doskonale wpisuje się w ideę tworzenia Nowego Centrum Warszawy – przestrzeni zielonej, która łączy sztukę i architekturę w otwartej i dostępnej przestrzeni miejskiej.
„To dla nas zaszczyt, że możemy dzielić się tym wyjątkowym dziełem z mieszkańcami Warszawy. Wierzymy, że sztuka w przestrzeni publicznej nadaje miejscom nową tożsamość, inspiruje i integruje społeczność. „Tindaro” jest symbolem tego, że luksus to nie posiadanie, lecz możliwość wspólnego doświadczania piękna” – podkreśla Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.
„Tindaro” stanie się jednym z charakterystycznych symboli tej zmieniającej się części miasta – atrakcją zarówno dla warszawiaków, jak i dla odwiedzających stolicę turystów.






