Targi TT Warsaw
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

Targi TT Warsaw

Targi TT Warsaw

Targi TT Warsaw

Cały świat na Targach TT Warsaw

22-24 listopada 2018

Warto zarezerwować sobie czas w dniach 22-24 listopada 2018, by odwiedzić  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się 26 już edycja tej cieszącej się wielką popularnością imprezy. Przez trzy dni Pałac będzie tętnił życiem, a wielobarwny i wielokulturowy show przyciągnie jak zwykle liczną publiczność. W jednym miejscu zmieści się w tym czasie prawie cały świat. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 500 wystawców z 53 krajów. Reprezentowane będą: Albania, Armenia, Austria, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dominikana, Egipt, Etiopia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indie, Izrael, Jordania, Kuba, Litwa, Macedonia, Madagaskar, Malta, Maroko, Mołdawia, Nepal, Niemcy, Palestyna, Panama, Peru, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Ukraina, USA, Uzbekistan, Węgry, Wietnam i oczywiście kraj partnerski Włochy.  Na stoiskach nie zabraknie konkursów  z ciekawymi nagrodami, degustacji lokalnych przysmaków i trunków, interesujących pokazów narodowych tańców czy rękodzieła.

Bella Italia w centrum Warszawy

Jednym z ulubionych kierunków wyjazdowych Polaków są Włochy. Ten piękny kraj odwiedza co roku ponad 50 milionów zagranicznych gości. O jego bogatej historii świadczy fakt posiadania największej liczby zabytków wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Urzeka pięknem krajobrazów, poczynając od urokliwych wysp i nadmorskich plaż, aż do alpejskich szczytów. Całości dopełnia wyśmienita kuchnia, sprawiająca, że jest to prawdziwy raj dla smakoszy. Osiem włoskich regionów (Abruzja, Apulia, Emilia-Romania, Friuli-Wenecja Julijska, Lacjum, Marche, Sardynia i Umbria) zaprezentuje swoje walory turystyczne i kulinarne. Można będzie więc skosztować włoskich serów i wędlin oraz ucieszyć podniebienie wyśmienitymi winami i likierami. A wszystko to przy dźwiękach włoskiej muzyki. Stoisko odwiedzi wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich Alberto Tomba, który będzie ambasadorem wyjazdów do Włoch na narty.

Strefa podróżników zaprasza

Na gości targów oczekują tutaj liczne atrakcje. Swoimi wspomnieniami i doświadczeniami będą się dzielić znani podróżnicy, na czele z gościem specjalnym Jankiem Melą, który mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi, w wyniku którego amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Porusza się na protezie nogi, nie używa protezy ręki. Na TT Warsaw opowie o podróżach na krańce świata i w głąb siebie. Z Łukaszem Nowakiem, pomysłodawcą i założycielem Klubu Podróżników Soliści, propagującego podróże poza utartym szlakiem, będzie można odwiedzić Islandię – krainę ognia, lodu i elfów. Do Turcji, a konkretnie do Frygii, krainy króla Midasa, zaprosi dziennikarz, przewodnik i bloger Paweł Wroński.  Czechy z mniej znanej strony pokaże Jakub Juszczyński, podróżnik i smakosz, a swoje impresje z wędrówek po Kaukazie, Gruzji, Armenii, Iranie i Maroku przedstawi Jacek Jasiński z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Piękno Chorwacji przybliżą Anna i Krzysztof Kobusowie, fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków i prowadzący portal o rodzinnych podróżach. Tym razem będą mówić o podróży od Zagorja do Dalmacji. Egzotyczne wojaże w rodzinnym gronie zaprezentują Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński, którzy udowadniają, że nie trzeba bać się zabierać dzieci nawet w dalekie podróże, a o tym w jaki sposób przygotować się do wyjazdu, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek zdrowotnych, a przywieźć tylko dobre wspomnienia, opowie Marek Kamiński.

Dobra pora na targi

Moment, kiedy jest jeszcze czas na zaplanowanie zimowego wypoczynku, ale też pora, by pomyśleć o planowaniu letnich wyjazdów, zwłaszcza w ofercie first minute. Niezależnie, jaka będzie pogoda na zewnątrz, na targach na pewno będzie gorąco.

26. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbędą się w dniach 22-24 listopada 2018 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Plac Defilad 1. Pierwszy dzień jest przeznaczony dla branży, a kolejne dla wszystkich zwiedzających. Wstęp na targi jest bezpłatny, wystarczy tylko się zarejestrować.

Rejestracja online, szczegółowy program oraz lista wystawców znajdują się na stronie www.ttwarsaw.pl

Warto też zainstalować aplikację targową Meeting Aplication i na bieżąco śledzić informacje o atrakcjach targów.

Zobacz również

LODOWISKO PRZED PKiN
LODOWISKO PRZED PKiN Lodowisko czynne codziennie od 10:00 do 21:00...
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki Już 2 i 3 grudnia w Warszawie odbędą się Targ Świąteczny, Targi Biżuterii i Dodatków oraz Festiwal Pierogów Świata!...
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację Trzy lata potrwa modernizacja Sali Kongresowej. Dziś m.st. Warszawa podpisało umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont słynnego, zabytkowego obiektu. ...