Targ Świąteczny i  Festiwal Pierogów Świata
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

Targ Świąteczny i  Festiwal Pierogów Świata

Targ Świąteczny i  Festiwal Pierogów Świata

Targ Świąteczny i  Festiwal Pierogów Świata

Już 3 i 4 grudnia 2022 odbędą się Targ Świąteczny i  Festiwal Pierogów Świata w Pałacu Kultury i Nauki!

W trakcie Targu Świątecznego będzie można zrobić przedświąteczne zakupy – na prezenty i do domu, rozgrzać się gorącymi napojami oraz spróbować przepysznych pierogów z różnych stron świata.
Podczas targów pojawią się wystawcy, którzy zaoferują m.in. produkty wykonane własnoręcznie, co sprawi, że Wasze prezenty będą jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne!
Znajdziecie tam m.in. przetwory, herbaty, kawy, konfitury, sosy, słodkości, nalewki i inne rozgrzewające alkohole. Nie zabraknie kosmetyków, biżuterii, książek dla małych i dużych oraz dodatków od młodych projektantów, a także ozdób świątecznych.

Na Targu Świątecznym pojawi się także strefa Festiwalu Pierogów Świata, gdzie znajdziecie zarówno orientalne i niedostępne na co dzień dania jak i uwielbiane przez wszystkich klasyki. Tętniący życiem targ pełen kolorów i niesamowitych aromatów. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Ale czym właściwie różnią się takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, a nawet sposób podania różnią się w zależności od miejsc na świecie! Na przykład Korea może poszczycić się pierogami mandu najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a najpopularniejsze pierogi gruzińskie to chinkali. Świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.

Wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/events/5331100593674951
https://www.facebook.com/events/827980704875926

 

Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata w Warszawie

03-04.12.2022r. Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1

Sobota - 12:00-20:00

Niedziela – 12:00-19:00

Bilety: https://tobilet.pl/targ-swiateczny-w-warszawie.html?

Zobacz również

LODOWISKO PRZED PKiN
LODOWISKO PRZED PKiN Lodowisko czynne codziennie od 10:00 do 21:00...
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki Już 2 i 3 grudnia w Warszawie odbędą się Targ Świąteczny, Targi Biżuterii i Dodatków oraz Festiwal Pierogów Świata!...
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację Trzy lata potrwa modernizacja Sali Kongresowej. Dziś m.st. Warszawa podpisało umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont słynnego, zabytkowego obiektu. ...