PORANEK NAUKOWY W PKIN
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

PORANEK NAUKOWY W PKIN

PORANEK NAUKOWY W PKIN

PORANEK NAUKOWY W PKIN

Zapraszamy małych naukowców do Pałacu Kultury i Nauki w niedzielny poranek, 26 lutego w godzinach 10:00-14:00

Przy pomocy bezpiecznych odczynników i szkła chemicznego, pod czujnym okiem instruktorów, będą mogli odkrywać tajniki nauki.

Na XXX piętrze powstanie specjalne laboratorium, gdzie dzieci w wieku od 5 do 15 lat i będą mogły połączyć zdobywanie wiedzy z doskonałą zabawą.

Podczas warsztatów dzieci wykonają takie doświadczenia jak:

- kolorowe drinki - zadaniem jest stworzenie drinka, który będzie miał jak największą liczbą warstw wykorzystując różnicę gęstości różnych substancji (mleko, olej, gęsty sok);

- malowanie na mleku - badamy napięcie powierzchniowe cieczy, poprzez zastosowanie detergentu i barwników spożywczych (wykorzystywane substancje: olej, ocet, barwnik spożywczy – jak do ciasta, mleko, soda oczyszczona, płyn do mycia naczyń)

- wspinający się zwierzak - wykorzystując proste właściwości fizyczne sprawimy aby nasz zwierzak stworzony z plasteliny, który pod wpływem tarcia potrafił się wspinać;

- lava lampa - dzięki różnicom w gęstości substancji otrzymamy kolorowe bąbelki które będą wędrować raz w górę a raz w dół.

Warsztaty poprowadzone zostaną przy specjalnie do tego celu przygotowanym stanowisku składającym się ze stołu głównego, przy którym profesjonalny prowadzący wyjaśniać będzie eksperymenty oraz stolików SO! COFFEE przy których dzieci będą mogły robić wspólnie z prowadzącym eksperymenty.

Zapraszamy!

Zobacz również

GŁOSUJ NA WARSZAWĘ
GŁOSUJ NA WARSZAWĘ https://glosujnawarszawe.pl/ codziennie do 10 lutego 2023!...
XIII WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2023
XIII WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2023 21, 22 stycznia 2023 w godzinach 10:00-17:00...
WYSTAWA GŁÓWNA NARODOWEGO MUZEUM TECHNIKI
WYSTAWA GŁÓWNA NARODOWEGO MUZEUM TECHNIKI Wielkie otwarcie w weekend: 17-18 grudnia w godzinach 9:00 – 19:00....