PAŁAC KULTURY POSZERZYŁ HORYZONT... HISTORII
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

PAŁAC KULTURY POSZERZYŁ HORYZONT… HISTORII

PAŁAC KULTURY POSZERZYŁ HORYZONT... HISTORII

PAŁAC KULTURY POSZERZYŁ HORYZONT… HISTORII

Dzisiejsza premiera nowej aplikacji “Horyzont Historii” spotkała się z ogromnym zanteresowaniem. Dziennikarze i zaproszeni goście mieli okazję, dzieki technologii HTC VIVE przenieść się w czasie i z wirtualnego tarasu widokowego zobaczyć jak wyglądała Warszawa przed wiekami.

DSC_0011a

Aplikacja “Horyzont Historii” została stworzona przez firmę Immersion specjalnie dla PKiN. Umożliwia ona przeniesienie się do wirtualnego świata 3D i zobaczenie jak wyglądała obecna stolica Polski w XI w., XIV w. , XVI w. i w 1944 roku.

DSC_9875

Na wszystkich obecnych ogromne wrażenie wywarły realizm i możliwości aplikacji. Dzięki specjalnym kontrolerom możemy wziąć do ręki wirtualny miecz, pierścień, a nawet butelkę z benzyną z Powstania Warszawskiego. Specjalne okulary powodują, że wygenerowany świat możemy poznawać dzięki naturalnym gestom i ruchom głowy.

DSC_9903

Ale “Horyzont Historii” jest nie tylko wspaniałą zabawą, ale też doskonałym sposobem na poznawanie historii Warszawy w ciekawy i nowoczesny sposób. Na uwagę zasługuje narracja aplikacji, dzięki której możemy dowiedzieć się szczegółowych informacji o czasach, w które się zanurzyliśmy.

DSC_0038

Podczas wydarzenia przygotowane zostało pięć stanowisk ze sprzętem HTC VIVE przenoszących użytkowników w świat wirualnej rzeczywistości. Z technologii tej korzystać można w Pałacu w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, a zainteresowanie projektem zapowiada, że będzie to kolejny przebój na turystycznej mapie Warszawy.

DSC_9934

“Horyzont Historii” to aplikacja dostosowana do sprzętu HTC VIVE – współpracującego z komputerem, zaawansowanego, ale równocześnie przyjaznego w obsłudze systemu służącemu do obcowania ze światem wirtualnej rzeczywistości. Po założeniu specjalnych okularów, użytkownik przenosi się w wykreowane światy. System umożliwia poruszanie się po wirtualnym świecie
i udowadnia, że zakres nowej technologii jest niemal nieograniczony. Sprzęt śledzi ruchy użytkownika,
a kontrolery są bardzo intuicyjne. Dzięki niskiej letencji (opóźnienia sygnału) poczucie immersji jest nieporównywalne do znanych wcześniej rozwiązań i technologii. Problem wirtualnej rzeczywistości, czyli poczucie mdłości i zaburzenia błędnika nie występują w przypadku używania HTC VIVE. Bez kłopotu mogą go używać także osoby np. z wadami wzroku.

DSC_9985

Zobacz również

KONKURS
KONKURS Zapraszamy do udziału w pisemnym konkursie ofert na najem powierzchni z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni kulturalnej XXX kondygnacji PKiN w Warszawie....
Dzień Sportu Akademickiego
Dzień Sportu Akademickiego 20 września 2022 przed Pałacem Kultury i Nauki...
ART FACTOR
ART FACTOR The Pop Legacy in Post-War Italian Art...