PAŁAC KULTURY NA ZIELONO
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

PAŁAC KULTURY NA ZIELONO

PAŁAC KULTURY NA ZIELONO

PAŁAC KULTURY NA ZIELONO

Pałac Kultury i Nauki wraz z ambasadą Irlandii przyłączył się do projektu Global Greening i z okazji Dnia Świętego Patryka zaświeci się na zielono.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest na całym świecie ? od Sydney, przez Tokio, aż po Nowy Jork organizowane są festiwale, a znane obiekty podświetlane są na zielono. Również Polska bierze udział w obchodach Dnia Świętego Patryka. W tym roku organizowany po raz pierwszy Festiwal Świętego Patryka skupi wydarzenia odbywające się w różnych zakątkach Polski, a polskie miasta dołączą do zabawy podświetlając na zielono znane miejsca. Nie mogło więc wśród nich zabraknąć Pałacu.

Otwierając pierwszą edycję Festiwalu Świętego Patryka Ambasador Irlandii Gerard Keown powiedział:  ?Dzień Świętego Patryka to prezent, jaki Irlandia podarowała światu. W tym dniu, który świętujemy wraz z wieloma naszymi przyjaciółmi na całym świecie, każdy może poczuć się Irlandczykiem. Podświetlenie na zielono Pałacu Kultury i Nauki pokazuje siłę przyjaźni pomiędzy Irlandią a Polską.?

Kalendarz wydarzeń odbywających się w całej Polsce z okazji Dnia Świętego Patryka znajduje się na stronie Ambasady oraz fanpage?u na Facebooku.

Radosnego Dnia Świętego Patryka życzy wszystkim PKiN i Ambasada Irlandii!

Zobacz również

WEGE FESTIWAL
WEGE FESTIWAL Wydarzeniem towarzyszącym będą EkoPiękno – Targi Kosmetyków Naturalnych oraz Festiwal Kawy i Czekolady....
WHY?
WHY? Historie ukraińskich zwierząt ukryte w obrazach od 4 października do 4 listopada 2022...
ART FACTOR
ART FACTOR The Pop Legacy in Post-War Italian Art...