PAŁAC KULTURY NA ZIELONO
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

PAŁAC KULTURY NA ZIELONO

PAŁAC KULTURY NA ZIELONO

PAŁAC KULTURY NA ZIELONO

Pałac Kultury i Nauki wraz z ambasadą Irlandii przyłączył się do projektu Global Greening i z okazji Dnia Świętego Patryka zaświeci się na zielono.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest na całym świecie ? od Sydney, przez Tokio, aż po Nowy Jork organizowane są festiwale, a znane obiekty podświetlane są na zielono. Również Polska bierze udział w obchodach Dnia Świętego Patryka. W tym roku organizowany po raz pierwszy Festiwal Świętego Patryka skupi wydarzenia odbywające się w różnych zakątkach Polski, a polskie miasta dołączą do zabawy podświetlając na zielono znane miejsca. Nie mogło więc wśród nich zabraknąć Pałacu.

Otwierając pierwszą edycję Festiwalu Świętego Patryka Ambasador Irlandii Gerard Keown powiedział:  ?Dzień Świętego Patryka to prezent, jaki Irlandia podarowała światu. W tym dniu, który świętujemy wraz z wieloma naszymi przyjaciółmi na całym świecie, każdy może poczuć się Irlandczykiem. Podświetlenie na zielono Pałacu Kultury i Nauki pokazuje siłę przyjaźni pomiędzy Irlandią a Polską.?

Kalendarz wydarzeń odbywających się w całej Polsce z okazji Dnia Świętego Patryka znajduje się na stronie Ambasady oraz fanpage?u na Facebooku.

Radosnego Dnia Świętego Patryka życzy wszystkim PKiN i Ambasada Irlandii!

Zobacz również

GŁOSUJ NA WARSZAWĘ
GŁOSUJ NA WARSZAWĘ https://glosujnawarszawe.pl/ codziennie do 10 lutego 2023!...
XIII WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2023
XIII WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2023 21, 22 stycznia 2023 w godzinach 10:00-17:00...
WYSTAWA GŁÓWNA NARODOWEGO MUZEUM TECHNIKI
WYSTAWA GŁÓWNA NARODOWEGO MUZEUM TECHNIKI Wielkie otwarcie w weekend: 17-18 grudnia w godzinach 9:00 – 19:00....