OKULARY DO PRZENOSZENIA SIĘ W CZASIE? TAK! W PAŁACU KULTURY I NAUKI TO MOŻLIWE!
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

OKULARY DO PRZENOSZENIA SIĘ W CZASIE? TAK! W PAŁACU KULTURY I NAUKI TO MOŻLIWE!

OKULARY DO PRZENOSZENIA SIĘ W CZASIE? TAK! W PAŁACU KULTURY I NAUKI TO MOŻLIWE!

OKULARY DO PRZENOSZENIA SIĘ W CZASIE? TAK! W PAŁACU KULTURY I NAUKI TO MOŻLIWE!

Jeśli myśleliście, że podróże w czasie są niemożliwe, to teraz, po wizycie w PKiN będziecie musieli zweryfikować swój pogląd. Dzięki supernowoczesnym, multimedialnym stanowiskom uruchomionym w Pałacu, teraz każdy będzie mógł odbyć niezwykłą podróż przez wieki, aż do początków istnienia Warszawy.

CV1_HMD_Back16Feb1

Przygotowana specjalnie dla Pałacu Kultury i Nauki przez firmę Immersion aplikacja ?Horyzont Historii?, wykorzystująca najnowsze okulary trójwymiarowe HTC VIVE zapewnia niespotykany dotychczas poziom realizmu podczas wyprawy przez historię stolicy Polski. Drewniany gród z XI w., początki miasta z XIV w., rozwój stolicy w XVI w. oraz wojenne ruiny z 1944 roku dostępne są teraz na wyciągnięcie ? dosłownie ? ręki.

Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z aplikacji zostanie wyposażony na czas wirtualnej podróży w przeszłość w trójwymiarowe gogle HTC VIVE oraz dwa specjalne kontrolery do rąk. Dzięki temu sprzętowi, przed oczami użytkownika w czasie rzeczywistym ukazuje się trójwymiarowy obraz historycznej Warszawy widziany z poziomu wirtualnego Tarasu Widokowego Pałacu Kultury. Poziom realizmu potęguje fakt, że aplikacja reaguje na nasze ruchy i działania, a więc możemy rozglądać się dookoła kręcąc głową, poruszać się po ?tarasie? naprawdę chodząc oraz podnosić przedmioty sięgając po nie.

Uwaga! ? dodatkowe emocje czekają na osoby z lękiem wysokości. Aplikacja jest tak realistyczna, że naprawdę można bać się podejść do wirtualnej ?krawędzi?, a patrzenie w dół może przyprawić o szybsze bicie serca.

Prócz walorów edukacyjnych ? możliwości obejrzenia na własne oczy jak rozwijało się miasto, ?Horyzont Historii? pełen jest zręcznościowych mini-gier. Dzięki wykorzystaniu specjalnych kontrolerów i gogli HTC VIVE również one dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Premiera nowej aplikacji odbędzie się w czwartek, 12 maja. Przez pierwsze 4 dni, w tym w Noc Muzeów 14/15 maja, skorzystać będzie można z niej zupełnie za darmo.

Aplikacja dostępna będzie dla wszystkich chętnych (od szóstego do 13 roku życia za zgodą opiekunów), a stanowiska, gdzie można z niej skorzystać zlokalizowane będą w Holu Głównym Pałacu i na XXX piętrze PKiN.

Nikt, kto miał dotąd okazję przetestować ?Horyzont Historii? nie przeszedł obok niego obojętnie ? możliwość poznawania historii w interaktywny, wciągający, a równocześnie atrakcyjny wizualnie sposób, to doskonały pomysł dla każdego.

FB

Zobacz również

WARSAW MINERAL EXPO
WARSAW MINERAL EXPO Warsaw Mineral Expo już 2 i 3 marca 2024 w PKIN...