OBIEGNIJ PAŁAC DLA ALEPPO
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

OBIEGNIJ PAŁAC DLA ALEPPO

OBIEGNIJ PAŁAC DLA ALEPPO

OBIEGNIJ PAŁAC DLA ALEPPO

Pałac Kultury i Nauki oraz Fundacja „Maraton Warszawski” zachęcają wszystkich biegaczy do pomocy ofiarom działań wojennych prowadzonych w Aleppo. 29 stycznia Fundacja organizuje wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo” w ramach inicjatywy „Warszawa dla Aleppo”, prowadzonej przez stołeczny ratusz. Charytatywny bieg jest elementem akcji charytatywnej #BiegamDobrze, a trasę wytyczono wokół Pałacu Kultury i Nauki.

W 1944 roku w wyniku działań wojennych Warszawa została zrównana z ziemią. Miasto zburzono niemal w całości, a życie tysięcy Warszawiaków legło w gruzach. Obecnie na oczach całego świata rujnowane są syryjskie miasta. Mieszkańcy tracą dach nad głową, a setki dzieci zostają sierotami doświadczonymi traumą wojny. Syryjczykom brakuje jedzenia, ubrań, podstawowych środków sanitarnych.

29 stycznia zapraszamy wszystkich biegaczy – zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów – na plac przy Pałacu Kultury i Nauki. Chcemy wspólnie pokonać 3000 kilometrów, bo tyle właśnie dzieli Warszawę od Aleppo. Ten bieg będzie wyjątkowy i zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, bez względu na kondycję sportową. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km, co przekłada się na 6 okrążeń wokół PKiN. Jednak tak naprawdę nie jest ważne, czy ktoś przebiegnie cały dystans, czy tylko jedno okrążenie. Najistotniejsze jest to, abyśmy pokazali Europie, że jako biegacze potrafimy się zjednoczyć i pomóc zwykłym ludziom w Aleppo, którzy cierpią w obliczu wojny. Ta akcja to nie tylko wyraz solidarności, to wymierna pomoc. – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Już dziś każdy może zapisać się na wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo”. W zaledwie 6 dni od uruchomienia akcji, jej uczestnicy zebrali już 25 tysięcy złotych!
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu charytatywnego Fundacji „Maraton Warszawski”. #BiegamDobrze to pierwszy taki projekt w Polsce, którego celem jest połączenie aktywności sportowej z działalnością charytatywną. Biegacze startujący w imprezach Fundacji (Maratonie i Półmaratonie Warszawskim oraz Ekidenie) do tej pory zebrali wspólnie ponad milion złotych na cele dobroczynne!

„#BiegamDobrze dla Aleppo” to wyjątkowa edycja akcji. Każdy, kto chce wesprzeć mieszkańców Aleppo, może założyć swoją zbiórkę #BiegamDobrze. Wystarczy, że uzbiera 100 zł., a otrzyma wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostał obojętny. Zebrane środki w całości dofinansują pomoc dla mieszkańców niszczonego wojną miasta.

Pomysłodawcy zachęcają biegaczy do założenia białych koszulek, symbolizujących pokój i wyraz sprzeciwu wobec agresji militarnej. Wydarzenie nie będzie miało charakteru tradycyjnego wyścigu. W ostatnią niedzielę stycznia wszyscy spotkamy się nie po to, by walczyć o medale, ale by dać wyraz solidarności mieszkańcami Aleppo i przede wszystkim – pomóc. W akcję włączyła się Polska Akcja Humanitarna oraz Caritas.     

Więcej informacji i zapisy: www.pzupolmaratonwarszawski.com/dlaAleppo

Data: 29 stycznia
Start i meta: Pałac Kultury i Nauki – przy pomniku Janusza Korczaka
Godzina: 10:00
Dystans: 10 km (lub mniej). Biegamy po pętlach o długości ok 1600 m, sam decydujesz ile przebiegniesz.
Limit czasu: 1h 30 minut
Cel: zebrać jak najwięcej środków, które Caritas i PAH przeznaczą na pomoc humanitarną

Zobacz również

LODOWISKO PRZED PKiN
LODOWISKO PRZED PKiN Lodowisko czynne codziennie od 10:00 do 21:00...
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki Już 2 i 3 grudnia w Warszawie odbędą się Targ Świąteczny, Targi Biżuterii i Dodatków oraz Festiwal Pierogów Świata!...
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację Trzy lata potrwa modernizacja Sali Kongresowej. Dziś m.st. Warszawa podpisało umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont słynnego, zabytkowego obiektu. ...