NIEWIDZIALNI
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

NIEWIDZIALNI

NIEWIDZIALNI

NIEWIDZIALNI

NIEWIDZIALNI - NIE wszyscy ludzie z niepełnosprawnościami są WIDZIALNI

W Polsce nawet 7 milionów mieszkańców to osoby z niepełnosprawnościami, a duża część z nich doświadcza niewidocznych niepełnosprawności. Te niewidoczne niepełnosprawności obejmują różnego rodzaju problemy, takie jak m.in. przewlekły ból, chroniczne zmęczenie, zaburzenia równowagi. Mogą być wywołane np. przez choroby przewlekłe czy urazy fizyczne.

Niestety, często osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami napotykają na wiele trudności w życiu codziennym, ponieważ ich problemy są trudne do zauważenia dla innych osób. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli wrażliwi i otwarci na potrzeby naszych współpracowników, klientów i znajomych, którzy doświadczają takich niepełnosprawności. Najlepiej zacząć od zgłębienia naszej wiedzy na temat niewidocznych niepełnosprawności i dowiedzieć się, jakie problemy mogą one powodować.

My już to robimy! Dołączyliśmy do projektu „(Nie)widzialni” organizowanego przez Fundację StwardnienieRozsiane.info. W najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy zwiększać swoją wiedzę o niewidocznych niepełnosprawnościach, żeby być miejscem przyjaznym dla osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami. Bądźcie czujni, będziemy informować o naszych kolejnych działaniach.

Więcej o projekcie „(Nie)widzialni” na www.niewidzialni.org.pl i na https://www.facebook.com/projekt.niewidzialni

Zobacz również

WARSAW MINERAL EXPO
WARSAW MINERAL EXPO Warsaw Mineral Expo już 2 i 3 marca 2024 w PKIN...