KONKURS NA IMIONA DLA PAŁACOWYCH SOKOŁÓW
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

KONKURS NA IMIONA DLA PAŁACOWYCH SOKOŁÓW

KONKURS NA IMIONA DLA PAŁACOWYCH SOKOŁÓW

KONKURS NA IMIONA DLA PAŁACOWYCH SOKOŁÓW

Od kilku tygodni można obserwować jak rosną młode sokoły wędrowne, które wykluły się w maju na 43. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Rodzicami pisklaków jest para Franek i Giga, a płeć maluchów poznamy wkrótce przy okazji ich obrączkowania. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na imiona dla młodych sokołów, którego organizatorem jest Stowarzyszenie ?Sokół? wraz z Zarządem Pałacu Kultury i Nauki sp z o. o. oraz TVP Warszawa i Radio Dla Ciebie.

Podgląd gniazda dostępny jest pod adresem http://webcam.peregrinus.pl/warszawa.

 

sokoły4

Konkurs jest dwuetapowy. Do 4 czerwca 2016 na stronie http://webcam.peregrinus.pl/warszawa można zgłaszać propozycje imion dla samca i samicy. Propozycje imion nie mogą powtarzać się ze zwycięzcami wcześniejszych konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie. Następnie Komisja Konkursowa wybierze po 10 propozycji imion. W dniach 7-10 czerwca na stronie z podglądem sokołów http://webcam.peregrinus.pl/warszawa odbędzie się internetowe głosowanie na imiona.

Te imiona, które uzyskają najwięcej głosów zostaną nadane młodym sokołom. Zwycięzcami konkursu zostaną osoby, które jako pierwsze zaproponowały zwycięskie imiona dla samicy i samca. To, ile w gnieździe jest samic, a ile samców, okaże się 11 czerwca, podczas obrączkowania sokołów wędrownych. Wtedy też poznamy zwycięzców konkursu.

Zapraszamy do udziału!

Zobacz również

WARSAW MINERAL EXPO
WARSAW MINERAL EXPO Warsaw Mineral Expo już 2 i 3 marca 2024 w PKIN...