Godzina dla Ziemi  z PKiN
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

Godzina dla Ziemi z PKiN

Godzina dla Ziemi  z PKiN

Godzina dla Ziemi z PKiN

24 marca  br. o godz. 20.30 Pałac Kultury i Nauki w Warszawie pogrąży się na godzinę w ciemnościach. Wyłączanie iluminacji PKiN jest częścią ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez WWF, związanej z wyłączaniem świateł jak największej liczby obiektów. To symboliczne gaszenie jest przyłączeniem się do apelu WWF o powstrzymanie groźnych dla naszej cywilizacji zmian klimatu i środowiska.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi” WWF w Polsce odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”. Organizatorzy walczą o ochronę najceniejszych obszarów Puszczy Karpackiej i jak najszybsze utworzenie Turnickiego Parku Narodowego, który jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie żyją wszytskie duże drapieżniki - niedżwiedź, wilk, rys oraz bardzo żadkie ptaki: orzeł przedni, puszczyk uralski i najmniejsza sowa - sóweczka.

Pałac Kultury, jak w poprzednich latach,  zgaśnie na 60 minut. Oświetlenie elewacji zostanie wyłączone od 6 piętra w górę, łącznie z iluminacją  zegara milenijnego na wieży Pałacu. Wyjątek stanowi oświetlenie przeszkodowe, znajdujące się na czubku iglicy, na poziomie daszku chińskiego oraz nad 30 piętrem.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na Godzina dla Ziemi

Zobacz również

WEGE FESTIWAL
WEGE FESTIWAL Wydarzeniem towarzyszącym będą EkoPiękno – Targi Kosmetyków Naturalnych oraz Festiwal Kawy i Czekolady....
WHY?
WHY? Historie ukraińskich zwierząt ukryte w obrazach od 4 października do 4 listopada 2022...
ART FACTOR
ART FACTOR The Pop Legacy in Post-War Italian Art...