FESTIWAL PIEROGÓW ŚWIATA
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

FESTIWAL PIEROGÓW ŚWIATA

FESTIWAL PIEROGÓW ŚWIATA

FESTIWAL PIEROGÓW ŚWIATA

Już 5 grudnia odbędzie się Festiwal Pierogów Świata w Warszawie!

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.

Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Można znaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień, jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata.

Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną i trwałą popularność na całym świecie. Podczas grudniowej edycji  festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata m.in. z Polski, Gruzji, Hiszpanii, Wietnamu, Włoch, Indii a także wielu orientalnych deserów i przekąsek.

Czym się różnią takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Hiszpańskie Empanady charakteryzują się dużym rozmiarem, są wypiekane w piecu i powlekane jajkiem, a farsz reprezentuje to co kuchnia hiszpańska ma najlepszego do zaoferowania czyli owoce morza, kiełbasę chorizo czy świeże warzywa. Korea może poszczycić się pierogami mandu najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi. Najpopularniejsze pierogi Gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.

To oczywiście nie wszystkie z naszych propozycji, zapraszamy serdecznie na festiwal. To miejsce gdzie każdy smakosz znajdzie coś dla siebie!

Festiwal Pierogów Świata w Warszawie

PKiN

Niedziela – 12:00-19:00

Bilety do nabycia online  od 1 grudnia oraz w kasie biletowej na miejscu.

Więcej na FB: https://www.facebook.com/events/331603788730700?active_tab=about

 

 

Zobacz również

Lodowisko przed PKiN, zdjęcie łyżwiarzy na tle Pałacu nocą.
LODOWISKO PRZED PKiN Ślizgawka w godz. 10:00 – 21:00, z przerwami technicznymi w godz. 13:00 – 14:00 i 17:00 – 18:00....
Grafika przedstawiająca biały PKiN na niebieskim tle wśród zimowych śnieżynek
TARAS WIDOKOWY NA ŚWIĘTA I W NOWY ROK Zapraszamy do podziwiania świątecznej panoramy Warszawy z Tarasu Widokowego na 30 piętrze PKiN!...
Baner Targu Świątecznego w Waszawie! 18-19 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki Sobota 12:00-20:00 Niedziela 12:00-18:00
Targ Świąteczny 18-19 grudnia 2021, sobota 12:00-20:00, niedziela 12:00-18:00...