Dzień Sportu Akademickiego
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

Dzień Sportu Akademickiego

Dzień Sportu Akademickiego

Dzień Sportu Akademickiego

Spędź Dzień Sportu Akademickiego pod Pałacem Kultury i Nauki

Nikt nie może przejść obojętnie obok dobrej atmosfery, zabawy i sportu. W tym roku AZS wychodzi na ulicę Warszawy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Sportu Akademickiego. Jest wiele powodów, żeby spotkać się we wtorek 20 września 2022 pod Pałacem Kultury i Nauki.

Chociaż opinie na temat Pałacu Kultury i Nauki są podzielone, to nikt nie może zaprzeczyć że jest jest to jedno najbardziej rozpoznawalnych miejsc w stolicy. Codziennie pod jego stopami przechodzą tysiące mieszkańców Warszawy i turystów śpieszących się do pracy i wracający z niej.

Przez kilka godzin będziemy wyławiali z tego potoku przechodniów chcących dowiedzieć się czegoś więcej o sporcie akademickim. Zapraszać będziemy do specjalnej strefy aktywności fizycznej. Powstanie mała scena, będzie można spróbować swoich sił w dyscyplinach znanych z Akademickich Mistrzostwach Polski jak ergometr wioślarski, badminton czy szachy. Ale to oczywiście nie wszystko.

Planowane są zajęcia z fitnessu, ale nie tylko. Można będzie podciągać na drążku oraz zaliczyć etap kolarski na rowerku stacjonarnym. Nie zabraknie też stołów do tenisa i niewykluczone, że uda się rozegrać zawody w ramach Otwartych Mistrzostw Warszawy w „wariata”. Kolejną z atrakcji będzie pokaz jazdy figurowej na wrotkach poprowadzony przez zawodniczki sekcji AZS Warszawa, a także pokazy karate.

Organizowana będzie też akcja „Recepta na zdrowie” w której lekarze zalecać będą aktywność fizyczną jako najlepszy środek zapobiegania chorobom i polepszający jakość życia. Bo już pół godziny ruchu dziennie może poprawić kondycję dorosłej osoby.

Na miejscu nie zabraknie trenerów i zawodników ze stołecznych klubów AZS, którzy chętnie służyć będą swoją radą i wiedzą. Dowiedzieć będzie się też można więcej o wydarzeniach organizowanych przez AZS Warszawa, takich jak Test Coopera dla Wszystkich, Od Młodzika do Olimpijczyka, AZS Winter Cup, Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza i Akademickie Mistrzostwa Polski.

Międzynarodowy Dzień Sportu Akademickiego (International Day of University Sport) organizowany jest corocznie od 2016 roku i ogłoszony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury (UNESCO). Ma na celu tworzenie więzi między uczelniami a ich lokalnymi społecznościami skupionymi wokół sportu, aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Wydarzenie odbędzie się 20 września w godzinach 16-21. Strefa powstanie pod Pałacem Kultury i Nauki od ulicy Marszałkowskiej.

Impreza będzie dobrym wstęp do Europejskiego Tygodnia Sportu, które odbędzie się w dniach 22-23 dniach w Warszawie. Szczegóły tego wydarzenia już wkrótce.

Tekst: Robert Zakrzewski

Zobacz również

WARSAW MINERAL EXPO
WARSAW MINERAL EXPO Warsaw Mineral Expo już 2 i 3 marca 2024 w PKIN...