DYKTANDO WARSZAWSKIE - 22 kwietnia 2018, godz. 12 -16
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

DYKTANDO WARSZAWSKIE – 22 kwietnia 2018, godz. 12 -16

DYKTANDO WARSZAWSKIE - 22 kwietnia 2018, godz. 12 -16

DYKTANDO WARSZAWSKIE – 22 kwietnia 2018, godz. 12 -16

Kto w tym roku zostanie Warszawskim Mistrzem Ortografii? Komu tekst dyktanda przygotowany przez prof. Bralczyka i prof. Markowskiego nie sprawi trudności? Komu w sali Starzyńskiego w Pałacu Kultury i Nauki brawo będzie bić ponad 400 osób? Na te pytania uzyskamy odpowiedzi już 22 kwietnia, bo właśnie tego dnia odbędzie się druga edycja Dyktanda Warszawskiego. 

Rok 2018 jest rokiem szczególnym, dlatego uchylając rąbka tajemnicy zdradzamy, że w tekście dyktanda pojawią się wątki związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia uzyskania praw wyborczych kobiet, oczywiście nie zabraknie również warszawskiego tła. A wszystkie te oraz inne wątki wykreują i nasączą ortograficznymi przeszkodami prof. Jerzy Bralczyk i prof. Andrzej Markowski.

W trakcie sprawdzania prac konkursowych na uczestników czekać będzie kilka niespodzianek z dziedziny językoznawstwa. Wydarzenie poprowadzi Beata Tadla.

Dyktando Warszawskie transmitowane będzie on line dla wszystkich, którzy chcieliby nieformalnie do niego dołączyć i zmierzyć się z tekstem konkursowym.

Więcej informacji o Dyktandzie znajdą Państwo na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando/

Dyktando Warszawskie odbędzie się 22 kwietnia 2018 r. w godz. 12:00-16:00 w Pałacu Kultury i Nauki w sali Starzyńskiego.

 

Zobacz również

LODOWISKO PRZED PKiN
LODOWISKO PRZED PKiN Lodowisko czynne codziennie od 10:00 do 21:00...
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki Już 2 i 3 grudnia w Warszawie odbędą się Targ Świąteczny, Targi Biżuterii i Dodatków oraz Festiwal Pierogów Świata!...
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację Trzy lata potrwa modernizacja Sali Kongresowej. Dziś m.st. Warszawa podpisało umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont słynnego, zabytkowego obiektu. ...