ART FACTOR
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

ART FACTOR

ART FACTOR

ART FACTOR

ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art

Wystawa

27 września - 26 października 2022 r., w godz. 10.00-20.00.

Pałac Kultury i Nauki

Sala Kisielewskiego

Wstęp wolny

 

"ART FACTOR - The Pop Legacy in Post-War Italian Art" to projekt mający na celu promocję włoskiej sztuki współczesnej. Zainicjowany został przez BFF w 2020 r. W pierwszej połowie 2021 r. premierę miał album o tej samej nazwie, wydany przez Skira editore Milano Genève Paris. Publikacja, dzięki dziełom z kolekcji BFF, opowiada o podróży w świecie Pop Artu, poprzez prace znakomitych włoskich artystów takich jak: Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini.

Publikacja była również wstępem do szerszego projektu, zakładającego promocję dzieł sztuki za granicą - wystawy objazdowej po Europie, która trwać będzie do końca 2023 r.

Wszystkie przedstawiane prace pochodzą z kolekcji blisko 250 dzieł powstałych w okresie powojennym do początku XXI w. BFF gromadzi je od lat 80. i na stałe eksponuje w swoich włoskich biurach w Mediolanie i Rzymie.

Po wystawie w Bratysławie, wyselekcjonowane specjalnie dla polskich miłośników malarstwa  dzieła dostępne będą po raz drugi w Europie. Patronat nad wydarzeniem objął Włoski Instytut Kultury.

W listopadzie 2022 r. po warszawskiej wystawie dzieła sztuki przeniosą się do Aten. Będą tam do początku następnego roku, jako trzeci etap trasy.

Wystawa gościć będzie także w Lizbonie, Madrycie i Paryżu.

W Warszawie będzie można zobaczyć ją od 27 września do 26 października w godzinach od 10:00 do 20:00 w Sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki.

Wstęp wolny.

Zobacz również

WEGE FESTIWAL
WEGE FESTIWAL Wydarzeniem towarzyszącym będą EkoPiękno – Targi Kosmetyków Naturalnych oraz Festiwal Kawy i Czekolady....
WHY?
WHY? Historie ukraińskich zwierząt ukryte w obrazach od 4 października do 4 listopada 2022...
ART FACTOR
ART FACTOR The Pop Legacy in Post-War Italian Art...