68. Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

68. Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

68. Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

68. Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Tort urodzinowy na Placu Defilad, wata cukrowa na 30. piętrze, animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował Pałac Kultury i Nauki w Warszawie na swoje 68. urodziny.

W piątek 21 lipca 2023 r. Pałac Kultury i Nauki świętował będzie swoje urodziny. Z tej okazji przygotowanych zostało wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Zlokalizowane będą, począwszy od Placu Defilad, przez hol główny Pałacu aż po 30. jego piętro.

Przed Pałacem na najmłodszych od godziny 10:00 do 16:00 będzie czekać  strefa edukacji ekologicznej Wodociągów Warszawskich z beczkowozem i kurtyną wodną, tor ,,małego chemika” i  atrakcje edukacyjne przygotowane przez Komendę Miejską PSP m.st. Warszawy oraz strefa plastyczna PKIN.

Wszyscy goście świętujący na Placu Defilad będą mieli możliwość nagrania pamiątkowego filmiku w fotobudce 360.

Na nieco starszych będzie czekała strefa chillout Green Caffè Nero z kawą i lemoniadą oraz strefy edukacyjne organizowane przez:  Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Tramwaje Warszawskie sp. z o.o., Lasy Miejskie – Warszawa, Straż Miejską m.st. Warszawy, Collegium Civitas, Wszechnicę Polską Akademię Nauk Stosowanych.

Na godzinę 12:00 organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Warszawy i turystów na Plac Defilad na tort urodzinowy.

W holu głównym PKiN przez cały dzień (od godziny 10:00 do 16:00) dla najmłodszych będą organizowane animacje i pokazy pająków (w godzinach  11:00, 13:00 i 15:00)

Z kolei na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki (na Tarasie Widokowym) na dzieci i rodziców czekać będzie wata cukrowa, zajęcia plastyczne, brokatowe tatuaże i pamiątkowe zdjęcia „na belce” (wszystko w cenie biletu).

Wieczorem Pałac Kultury i Nauki rozbłyśnie urodzinową iluminacją.

W tym roku do udziału w urodzinach Pałacu Kultury i Nauki zaprosiliśmy wielu partnerów oraz mieszczące się w nim instytucje. Pragniemy, żeby tego dnia pod hasłem #DZIEJESIĘWPAŁACU, odwiedzający nas goście mogli zobaczyć co, a właściwie kogo kryją zabytkowe mury PKiN.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kolor, a imprezę poprowadzi red. Tomasz Bryczek.

Zobacz również

LODOWISKO PRZED PKiN
LODOWISKO PRZED PKiN Lodowisko czynne codziennie od 10:00 do 21:00...
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki Już 2 i 3 grudnia w Warszawie odbędą się Targ Świąteczny, Targi Biżuterii i Dodatków oraz Festiwal Pierogów Świata!...
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację Trzy lata potrwa modernizacja Sali Kongresowej. Dziś m.st. Warszawa podpisało umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont słynnego, zabytkowego obiektu. ...