68. Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

68. Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

68. Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Tort urodzinowy na Placu Defilad, wata cukrowa na 30. piętrze, animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował Pałac Kultury i Nauki w Warszawie na swoje 68. urodziny.

W piątek 21 lipca 2023 r. Pałac Kultury i Nauki świętował będzie swoje urodziny. Z tej okazji przygotowanych zostało wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Zlokalizowane będą, począwszy od Placu Defilad, przez hol główny Pałacu aż po 30. jego piętro.

Przed Pałacem na najmłodszych od godziny 10:00 do 16:00 będzie czekać  strefa edukacji ekologicznej Wodociągów Warszawskich z beczkowozem i kurtyną wodną, tor ,,małego chemika” i  atrakcje edukacyjne przygotowane przez Komendę Miejską PSP m.st. Warszawy oraz strefa plastyczna PKIN.

Wszyscy goście świętujący na Placu Defilad będą mieli możliwość nagrania pamiątkowego filmiku w fotobudce 360.

Na nieco starszych będzie czekała strefa chillout Green Caffè Nero z kawą i lemoniadą oraz strefy edukacyjne organizowane przez:  Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Tramwaje Warszawskie sp. z o.o., Lasy Miejskie – Warszawa, Straż Miejską m.st. Warszawy, Collegium Civitas, Wszechnicę Polską Akademię Nauk Stosowanych.

Na godzinę 12:00 organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Warszawy i turystów na Plac Defilad na tort urodzinowy.

W holu głównym PKiN przez cały dzień (od godziny 10:00 do 16:00) dla najmłodszych będą organizowane animacje i pokazy pająków (w godzinach  11:00, 13:00 i 15:00)

Z kolei na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki (na Tarasie Widokowym) na dzieci i rodziców czekać będzie wata cukrowa, zajęcia plastyczne, brokatowe tatuaże i pamiątkowe zdjęcia „na belce” (wszystko w cenie biletu).

Wieczorem Pałac Kultury i Nauki rozbłyśnie urodzinową iluminacją.

W tym roku do udziału w urodzinach Pałacu Kultury i Nauki zaprosiliśmy wielu partnerów oraz mieszczące się w nim instytucje. Pragniemy, żeby tego dnia pod hasłem #DZIEJESIĘWPAŁACU, odwiedzający nas goście mogli zobaczyć co, a właściwie kogo kryją zabytkowe mury PKiN.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kolor, a imprezę poprowadzi red. Tomasz Bryczek.

Zobacz również

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie
Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie Odbędą się od 15 do 18 maja 2025 w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej....
Grafika promująca bilety na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W centrum widoczna ilustracja PKiN na granatowym tle z czerwonym słońcem w tle. U dołu biały napis: Bilety na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki oraz herb Warszawy.
NOC MUZEÓW 2025 W sobotę, 17 maja 2025 roku, zapraszamy na specjalne nocne wejścia na Taras Widokowy...
Samochód podjeżdża do szlabanu parkingowego, kierowca sięga ręką do parkomatu. W tle widać Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Na środku obrazka znajduje się żółty znak ostrzegawczy z wykrzyknikiem i napis: 'UWAGA! UTRUDNIENIA!
UWAGA, UTRUDNIENIA! W dniach 9-18 maja 2025 roku wystąpią ograniczenia w parkowaniu wokół Pałacu Kultury i Nauki...