13. Bieg po Nowe Życie za nami!
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

13. Bieg po Nowe Życie za nami!

13. Bieg po Nowe Życie za nami!

13. Bieg po Nowe Życie za nami!

13. edycja Biegu po Nowe Życie zakończyła się ogromnym sukcesem!

W ubiegłą sobotę 15 września w Parku Świętokrzyskim, niemal 250 osób spotkało się, aby wesprzeć polską transplantologię. W naszym kraju nadal wiele osób umiera, bo w porę nie udaje się znaleźć dla nich nowych narządów. Organizatorzy cyklicznego Biegu po Nowe Życie prężnie działają, aby ten stan rzeczy zmienić.

Tegoroczna edycja Biegu była wyjątkowa. 79 trzyosobowych sztafet, to niewątpliwy rekord w ośmioletniej historii wydarzenia. W biegu udział wzięło kilkadziesiąt osób po przeszczepach narządów, sportowcy, ludzie sztuki, dziennikarze oraz lekarze.

W 13. edycję Biegu po Nowe Życie bardzo aktywnie włączył się Zarząd Pałacu Kultury i Nauki, który reprezentowany był w pełnym składzie, przez prezesa Rafała Krzemienia oraz wiceprezesa Sebastiana Wierzbickiego.

"Bieg po Nowe Życie jest niewątpliwie cennym i potrzebnym wydarzeniem, uświadamiającym społeczeństwu, jak niebagatelne znaczenie ma transplantologia. Ta niezwykle trudna dziedzina współczesnej medycyny udowadnia, że człowiek może służyć innym również po śmierci. Z ogromnym entuzjazjem włączyliśmy się w tegoroczną edycję wydarzenia. Jestem pełen uznania dla organizatorów za to, że od wielu lat tak skutecznie zwiększają świadomość Polaków o znaczeniu transplantologii"- powiedział Prezes Zarządu, Rafał Krzemień.

Przedstawiamy krótką fotorelację z minionego wydarzenia i zachęcamy do wspierania polskiej transplantologii.

Za piękne fotografie serdecznie dziękujemy Pani Emilii Pergoł <3

Zobacz również

WARSAW MINERAL EXPO
WARSAW MINERAL EXPO Warsaw Mineral Expo już 2 i 3 marca 2024 w PKIN...