PKiN bez barier
O NAS

PKiN bez barier

PKiN bez barier

Dostosowujemy się do Ciebie!

Jednym z elementów odpowiedzialności i dbałości o wszystkie osoby przebywające na terenie Pałacu Kultury i Nauki jest dążenie do zapewnienia możliwie pełnej dostępności architektonicznej, funkcjonalnej i proceduralnej.

Mamy świadomość niepełnej dostępności budynku, jednak staramy się sprawić, aby każda wizyta była jak najlepiej przygotowana do potrzeb wszystkich Gości.

Co oferujemy?

dojazd

Do Pałacu Kultury i Nauki można dojechać samochodem (parking jest płatny) oraz komunikacją miejską (autobus, tramwaj, metro).

winda

Do wejścia głównego od ul. Marszałkowskiej prowadzą schody. Z lewej strony wejścia znajduje się dźwig, którego drzwi otwierają się automatycznie, po przyciśnięciu przycisku na panelu wezwań na przystanku. Podobnie odbywa się jazda z przystanku na przystanek. Platforma posiada udźwig 600 kg. Powierzchnia podłogi kabiny wynosi 108×138 cm. Kabina wyposażona jest także w informację głosową i oznaczenia dla osób niedowidzących. W holu głównym budynku znajduje się platforma schodowa. Podest platformy schodowej ma wymiary 120x 100 cm.  Na ścianie platformy zamontowano składane krzesełko o udźwigu 300 kg. Tor jezdny platformy dodatkowo może służyć jako poręcz dla pieszych. Do holu windowego można się dostać także bezpośrednio, z poziomu ulicy, od strony ul. Emilii Plater.( wejście przez dziedziniec wewnętrzny)

toalety

Dostosowane toalety znajdują się w holu windowym, na poziomie 1 (poniżej holu gł.)

instytucje

Szczegółowy opis dostępności poszczególnych instytucji mieszczących się na terenie PKiN dostępny jest na stronie www.niepelnosprawnik.pl.

obsługa

W przypadku innych udogodnień należy kontaktować się z pracownikami najemców lub z obsługą ZPKiN sp. z o.o. telefonicznie 22 656 76 00 lub pod adresem email: zarzad@pkin.pl. Wcześniejsze opisanie Państwa potrzeb pomoże nam przygotować się do Państwa wizyty.

Nasi pracownicy zostali przeszkoleni z zakresu pracy z osobami o różnych niepełnosprawnościach i zawsze służą pomocą.

parking

Parking przy PKiN dysponuje kasą przystosowaną do wnoszenia opłat za bilety parkingowe przez osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózku inwalidzkim. Kasa znajduje się przy Teatrze „Studio” i jest specjalnie oznakowana. Pozostałe automatyczne kasy parkingu PKiN wyposażone zostały w dodatkowy przycisk na wysokości odpowiedniej dla osoby na wózku , przy pomocy którego może ona przywołać parkingowego. Wszystkie urządzenia systemu parkingowego PKiN poczynając od bileterek na wjeździe, poprzez kasy automatyczne, aż do rogatek wyjazdowych – mają przyciski interkomu służące do natychmiastowego porozumiewania się z obsługą parkingu. Parkingowi są przygotowani do udzielenia pomocy przy korzystaniu z parkingu i urządzeń. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą także wnosić opłaty podjeżdżając do punktu Obsługi Technicznej przy wyjedzie na ul. Marszałkowską z pominięciem kas automatycznych. Serwis parkingu czynny jest przez 24 godziny. Na parkingu najbliżej wejść do obiektu są wydzielone i odpowiednio oznakowane miejsca dla pojazdów kierowanych przez osoby niepełnosprawne.

informacja

Wejście do PKiN możliwe jest od strony ul. Marszałkowskiej oraz ul. E.Plater, przez tzw. dziedziniec wewnętrzny. 

Od ul. Marszałkowskiej z lewej strony schodów głównych, za pomnikiem Mickiewicza znajduje się platforma osobowa, którą można się dostać na poziom holu głównego. Z poziomu holu głównego, po jego lewej stronie, korzystając z platformy schodowej dotrzeć można do holu windowego. W razie pomocy lub ew. pytań dot. obsługi platformy należy zgłosić się do wartownika dyżurującego w holu.

Z poziomu holu windowego, windami pasażerskimi, można dotrzeć na dowolnie wybrane piętro PKiN.

Aby dostać się do sali obrad Rady Warszawy należy wybrać piętro IV, do Biura Rady Warszawy, piętro XX.

Na IV piętrze należy poruszać się zgodnie z informacjami na kierunkowskazach prowadzących do Sali Warszawskiej. Dostać się do niej można wyłącznie schodami przez salę Gagarina, która jest nieco poniżej poziomu IV piętra, w związku z czym należy zgłosić wartownikowi potrzebę skorzystania ze schodołazu. Schodołaz gąsienicowy umożliwia pokonanie stopni dla osób na wózkach ręcznych jak i akumulatorowych. Schodołaz nie jest urządzeniem samoobsługowym i wymaga pomocy drugiej osoby.

Sala Warszawska znajduje się na poziomie Sali Gagarina, z której należy kierować się do wejścia po prawej stronie. Miejsca w sali obrad zostaną wskazane przez pracowników Biura Rady m. st. Warszawy.

Od strony ul. E. Plater należy kierować się do jednej z bram znajdujących się po obu stronach Sali Kongresowej, prowadzących do Pałacu przez dziedziniec wewnętrzny. W przypadku problemów z odnalezieniem drogi należy zwrócić się do wartowników ZPKiN dyżurujących przy obu bramach. Wejście z dziedzińca wewnętrznego prowadzi bezpośrednio na poziom holu windowego PKiN, z którego wjazd do biur lub sali obrad Rady Warszawy odbywa się zgodnie z trasą opisaną w pkt. od 4 do 7.

W razie problemów z odnalezieniem drogi lub obsługą urządzeń prosimy o kontakt z Biurem Ochrony ZPKiN, Tel. + 22 656 73 33.