Grafika w stylu retro przedstawiająca Pałac Kultury i Nauki w Warszawie otoczony sylwetkami drzew. Dominują intensywne kolory: pomarańcz, żółć, granat i czerń. Na dole widnieje napis '70. URODZINY PAŁACU KULTURY I NAUKI' oraz lata '1955' i '2025
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

70. URODZINY PAŁACU KULTURY I NAUKI

70. URODZINY PAŁACU KULTURY I NAUKI

Warszawa świętuje – dołącz do urodzin w samym #SercuMiasta

237 metrów wysokości. 40 milionów cegieł. 46 kondygnacji i tysiące historii zapisanych w marmurze, drewnie, świetle żyrandoli i ciszy sal. Pałac Kultury i Nauki – najbardziej rozpoznawalny budynek w Polsce, ikona Warszawy i zarazem jej żywy organizm – kończy 70 lat!

18 lat temu PKiN został wpisany do rejestru zabytków. Dziś jest najwyższym zabytkiem w Polsce i jednym z najważniejszych punktów odniesienia na mapie Warszawy – nie tylko tej geograficznej, ale też emocjonalnej.

Już 22 lipca 2025 roku zapraszamy wszystkich warszawiaków, turystów i miłośników architektury oraz dobrej zabawy na wielkie urodziny Pałacu Kultury i Nauki. To nie tylko jubileusz budynku – to święto miasta, które przez dekady żyje w cieniu, świetle i reflektorach Pałacu.

Z tej okazji, w godzinach 12:00–17:00, zapraszamy na urodzinowy piknik w Parku Świętokrzyskim – zielonym salonie Pałacu. Czekają na Was atrakcje dla całych rodzin: gra terenowa, konkursy z nagrodami, animacje i zabawy, Rodzinna Strefa Sportu – Aktywna Warszawa oraz pełna energii Strefa rozrywki „Kocham Skakać”. Partnerami wydarzenia są warszawskie dzielnice oraz miejskie spółki – będzie się działo!

Od 17:00 na Placu Centralnym zaczynamy wieczorne świętowanie, a wydarzenie poprowadzi Maciej Orłoś:

  • Wernisaż fotograficzny „Pałac i Miasto. Warszawa na fotografiach Zbyszka Siemaszki” – unikalna podróż przez dekady stołecznych przemian,
  • Urodzinowy tort – bo co to za urodziny bez słodkości?
  • Koncerty na żywo – zagrają m.in. Brass Federacja, Beat Back, Menele i Wszyscy Byliśmy Harcerzami,
  • A gdy zapadnie zmrok: silent disco pod gwiazdami i taniec na tle podświetlonego Pałacu.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

W ramach jubileuszu czeka też wyjątkowa okazja: bezpłatne wejście na Taras Widokowy na 30. piętrze w godz. 20:00–23:00. Z wysokości 114 metrów spojrzycie na Warszawę tak, jak widzi ją Pałac od siedmiu dekad.

To będzie dzień, w którym wspomnienia spotkają się z przyszłością, a monumentalna architektura z nowoczesnym rytmem miasta. Dzień, który przypomni, że Pałac to coś więcej niż mury – to emocje, wspomnienia, spotkania, i miejsce, które Warszawa naprawdę oswoiła.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent m.st. Warszawy.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Patronat medialny sprawuje Radio Zet.

Partnerzy: http://www.gkpge.plhttp://www.lotto.plhttp://www.totalizator.pl

Do zobaczenia 22 lipca – świętujmy razem 70. urodziny serca Warszawy!

#70latPKiN #SerceMiasta #NoweCentrumWarszawy

 

 


Belka sponsorka – 70. urodziny Pałacu Kultury i Nauki

Zobacz również

47. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
47. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski 27-28 września 2025 roku 47. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski...
Kolaż czterech plakatów reklamujących festiwale azjatyckie w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Lewy górny plakat: ‘Festiwal Azjatycki’, zdjęcie koszyka z pierożkami, daty 11–12.10.2025, godziny 12:00–20:00 i 12:00–18:00. Prawy górny plakat: ‘Sakura – Festiwal Japoński’, grafika pagody i kwiatów wiśni, daty 11–12.10.2025. Lewy dolny plakat: ‘Matcha Festival’, zdjęcie proszku i napoju matcha, daty 11–12.10.2025. Prawy dolny plakat: ‘Festiwal Koreański’, grafika dziewczyny w tradycyjnym stroju z flagą Korei Południowej, daty 11–12.10.2025, godziny 12:00–20:00 i 12:00–18:00
Smaki Azji w sercu Warszawy Już 11-12 października w Warszawie – 4 wyjątkowe wydarzenia!...
„Plakat promujący Europejski Tydzień Mobilności 16–22 września. Hasło: ‘Porusz miasto’. Informacja: przez cały tydzień można dołączyć do miejskiej gry terenowej, a 22 września spędzić Dzień bez Samochodu na Placu Centralnym, start o godz. 14:00. Na ilustracji widać dwie osoby jadące na rowerach, drzewa, ikony lokalizacji oraz sylwetkę Pałacu Kultury i Nauki. Organizator: Zarząd Dróg Miejskich
Porusz miasto. Europejski Tydzień Mobilności 2025 Od 16 do 22 września 2025 świętujemy Europejski Tydzień Mobilności....