Zwiedzanie podziemi w programie stałych wycieczek po PKiN
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

Zwiedzanie podziemi w programie stałych wycieczek po PKiN

Zwiedzanie podziemi w programie stałych wycieczek po PKiN

Zwiedzanie podziemi w programie stałych wycieczek po PKiN

Podziemia PKiN bez tajemnic.

Podziemia Pałacu Kultury i Nauki to miejsce owiane tajemnicą, które od lat przyciąga twórców teorii spiskowych. Są przedmiotem domysłów, domem dla kotów, bywały nawet planem filmowym. Co tak naprawdę kryją w sobie piwnice najwyższego budynku w Polsce?

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów, organizowanej w ramach obchodów 60-lecia PKiN, Pałac uchylił rąbek swych tajemnic. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających. Jednak w trosce o komfort i bezpieczeństwo turystów, jak i budynku, musieliśmy ograniczyć liczbę miejsc i wycieczek tej nocy. Dlatego wychodząc naprzeciw zainteresowaniu ? uruchamiany stałą wycieczkę, umożliwiającą spojrzenie i poznanie Pałacu Kultury od zupełnie innej strony niż dotychczas. Od podziemi.

Zwiedzanie kondygnacji piwnicznych PKiN jest okazją sprawdzenia, czy pod pałacem są tajemnicze schrony atomowe, tunel łączący PKiN z dawnym budynkiem KC, kolej z czasów budowy PKiN , a być może płynie rzeka ?.
Trasa wycieczki obejmuje  oryginalnie wyposażone pomieszczenie dyspozytorni technicznej, wentylatornię, w której nadal działają oryginalne radzieckie urządzenia oraz korytarze piwnicznych kondygnacji i skrzyni fundamentowej.To także okazja do odwiedzenia pałacowych kotów, mieszkających na najniższym piętrze Pałacu Kultury.

Zwiedzanie podziemi PKiN włączamy już do stałej oferty wycieczek po Pałacu Kultury i Nauki. Dostępne będzie dla wszystkich codziennie o godz. 12.00 i 14.00.

Więcej informacji związanych z wycieczkami po PKiN http://pkin-wycieczki.pl/wycieczki/

 

Zobacz również

WEGE FESTIWAL
WEGE FESTIWAL Wydarzeniem towarzyszącym będą EkoPiękno – Targi Kosmetyków Naturalnych oraz Festiwal Kawy i Czekolady....
WHY?
WHY? Historie ukraińskich zwierząt ukryte w obrazach od 4 października do 4 listopada 2022...
ART FACTOR
ART FACTOR The Pop Legacy in Post-War Italian Art...