Nowy mural na patelni Metra Centrum
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

Nowy mural na patelni Metra Centrum

Nowy mural na patelni Metra Centrum

Nowy mural na patelni Metra Centrum

Na murze okalającym tzw. Patelnię przy metrze Centrum powstał niedawno, dzięki Collegium Civitas,niezwykły  mural. Na głównej ścianie znajduje się Pałac Kultury i Nauki symbolizujący serce Warszawy ? a zarazem siedzibę uczelni – autora pomysłu. Mural składa się z barwnych wzorów geometrycznych, dających efekt kalejdoskopu, oraz z najbardziej charakterystycznych budowli z całego świata, odzwierciedlając wyjątkowo międzynarodowy charakter tej uczelni.

Collegium Civitas - Mural (17)

Artystycznym muralem Collegium Civitas chce zwrócić uwagę, na to jak wielki postęp dokonał się w polskim systemie edukacji wyższej w ostatnich dwóch dekadach. Polskie uczelnie włączyły się w światowy nurt nauki i zaczynają być jego równoprawnym uczestnikiem. Collegium Civitas jest jednym z głównych liderów umiędzynarodowienia nauczania ? nie tylko przyciąga wybitnych wykładowców z całego świata, ale też studentów. Warszawa i Pałac Kultury i Nauki stały się rozpoznawalnym symbolem edukacji dla studentów w wielu krajach w Europie i na świecie, a Collegium Civitas stanowi miejsce spotkań intelektualnych ? otwartych seminariów naukowych, konferencji i wystaw dla uczestników z całego świata.

Projekt muralu powstał z inspiracji graficzki Marty Lewandowskiej z Collegium Civitas, a został wykonany przez agencję Good Looking. Nawiązuje do światowych trendów street artu i podkreśla nieszablonowy sposób myślenia, jaki promujemy wśród studentów Collegium Civitas. Inspiracją dla niego było Sao Paulo, które dopuszcza obecność wyłącznie sztuki w swojej przestrzeni. Właśnie na ulicach tego brazylijskiego miasta można podziwiać murale wykonane obraną przez nas techniką. Mural będzie można oglądać do połowy października.

Zobacz również

LODOWISKO PRZED PKiN
LODOWISKO PRZED PKiN Lodowisko czynne codziennie od 10:00 do 21:00...
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki
Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki Już 2 i 3 grudnia w Warszawie odbędą się Targ Świąteczny, Targi Biżuterii i Dodatków oraz Festiwal Pierogów Świata!...
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację Trzy lata potrwa modernizacja Sali Kongresowej. Dziś m.st. Warszawa podpisało umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont słynnego, zabytkowego obiektu. ...