ARIA DI POTENZA
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

ARIA DI POTENZA

ARIA DI POTENZA

ARIA DI POTENZA

Plenerowy happening operowy w reżyserii Krystiana Lady

Prapremiera: 30 sierpnia 2022, godz. 21.00, przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki

Bilety: https://tiny.pl/wh7fn

Plenerowy happening operowy w reżyserii Krystiana Lady, połączony z pokazem kolekcji modowej/kostiumów Gosi Baczyńskiej z okazji Jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej. Na scenie obok pierwszej damy polskiej opery Małgorzaty Walewskiej wystąpią po raz pierwszy w Polsce: amerykańska barytonistka Lucia Lucas oraz obdarzony spektakularnym głosem francuski sopranista Théo Imart.

Plenerowy happening ARIA DI POTENZA w reżyserii Krystiana Lady to niekonwencjonalna synteza opery, mody i polityki. Osobowości ze świata międzynarodowej opery z Małgorzatą Walewską na czele zaprezentują niebanalne interpretacje przemówień ze współczesnych scen politycznych – od Białego Domu przez Wiejską po Kreml. Polityczna retoryka zostanie zestawiona ze spektakularnymi ariami z popularnego repertuaru operowego.

Pomysłodawca projektu Krystian Lada, polski reżyser z międzynarodowymi sukcesami, zaprosił do współpracy uznaną projektantkę, Gosię Baczyńską. Jej operowe w wyrazie kreacje zabłysną u stóp Pałacu Kultury. Nominowany do Paszportów Polityki kompozytor Rafał Ryterski jest autorem elektroakustycznej oprawy wydarzenia. Za światła i scenografię odpowiedzialny będzie Sasza Prowaliński.

KONCEPCJA, REŻYSERIA I SCENOGRAFIA

Krystian Lada

KOSTIUMY

Gosia Baczyńska

REŻYSERIA ŚWIATEŁ I SCENOGRAFIA

Aleksandr Prowaliński

ELEKTRONIKA NA ŻYWO

Rafał Ryterski

OBSADA

Lucia Lucas (barytonistka)

Małgorzata Walewska (mezzosopranistka)

William Kelley (pianista)

Théo Imart (sopranista)

Zobacz również

ART FACTOR
ART FACTOR The Pop Legacy in Post-War Italian Art...
KONKURS
KONKURS Zapraszamy do udziału w pisemnym konkursie ofert na najem powierzchni z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni kulturalnej XXX kondygnacji PKiN w Warszawie....
Dzień Sportu Akademickiego
Dzień Sportu Akademickiego 20 września 2022 przed Pałacem Kultury i Nauki...