News and events

WYSTAWA "LAS 2017" W PKiN

9 października 2017

Zapraszamy do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na wystawę wyrobów z drewna, pokazujących też mnogość zastosowań tego surowca.

Drewno jest jedynym z powszechnie znanych materiałów w pełni odtwarzalnym przez przyrodę. Znalazło ok. 30 tys. zastosowań  m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce. Z drewna tworzone są też instrumenty muzyczne oraz sprzęt sportowy.  Od 9 do 13 października w ramach wystawy Las2017 w Pałacu Kultury i Nauki będzie można podziwiać eksponaty wykonane z drewna.

Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystujemy na tak wielką skalę.  Jest niezbędnym elementem modnego dziś życia w stylu „eko", w harmonii z naturą i w zdrowiu. W obliczu zmian klimatycznych ważne jest też to, że nie tylko żywe drzewa wiążą  znaczne ilości dwutlenku węgla. Wielkim magazynem CO2 są również produkty z drewna.

Wystawa towarzyszy Sesji Komitetu do spraw Lasów i Przemysłu Drzewnego EKG ONZ oraz Sesja Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO.

Eksponaty można podziwiać w Sali Miłosza na 6 piętrze oraz przed Pałacem w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia głównego.

W wydarzeniu bierze udział kilkunastu wystawców.