Aktualności i wydarzenia

Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów

11 września 2017

Po spektakularnych sukcesach w muzeach przyrodniczych w całej Europie, wystawa „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów” zagościła w Pałacu Kultury i Nauki.
Wśród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie można zobaczyć m.in.  czarną wdowę (Latrodectus mactans), skorpiona olbrzymiego (Pandinus imperator) oraz największe tarantule świata.

Zamknięte szklane terraria zapewniają bezpieczeństwo oraz umożliwiają filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z odległości 5-10 cm a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać te stworzenia i ich ważną rolę jaką pełnią w świecie przyrody.

Ekspozycja wzbogacona została o kolekcję inkluzji , monet i pocztówek.

Wystawa daje niepowtarzalną okazję do skonfrontowania z rzeczywistością, nieprawdziwych i obiegowych opinii o tych jakże pięknych i pożytecznych zwierzętach.
Terminy karmienia pająków oraz możliwości potrzymania  pająka na ręce umieszczamy na bieżąco w zakładce Aktualności i wydarzenia  na stronie PKiN  oraz na naszym facebooku:https://www.facebook.com/swiatpajakow

Wystawa czynna jest codziennie  w godzinach 10.00–19.00 w Sali Recepcyjnej PKiN (wejście główne od ul. Marszałkowskiej).
Organizatorem wystawy jest firma ARANEUS.

 

Ceny biletów:
Bilet normalny - 18 zł
Bilet ulgowy - 12 zł

Bilet grupowy - 8 zł
Bilet rodzinny - 50 zł

Zapraszamy!